فتنه اخر
فتنه اخر
به سایت ما خوش آمدید
سی‌بی‌ان مدعی شد که ایران در حال گسترش پایگاه‌های نظامی خود در آمریکای جنوبی به منظور حمله به آمریکا و نابودسازی این کشور است.

شبکه خبری سی‌بی‌ان وابسته به افراط‌گرایان مسیحی آمریکا، طی گزارشی مدعی شد «رهبران ایران هشدار داده‌اند پس از یکسره کردن کار اسرائیل، به سراغ آمریکا خواهند آمد» و از همین رو، «جمهوری اسلامی ایران فعلاً در نیم‌کره غربی در حال آماده‌سازی زمینه برای انجام این مأموریت است.»


این شبکه افراطی که قبلاً نیز  با تهدیدی بزرگ نشان دادن شیعیان به ویژه ایران برای آمریکا این بار مدعی شده است که «ایران برنامه‌هایی برای ساخت یک پایگاه موشکی در ونزوئلا دارد.»

سی‌بی‌ان طبق روال‌های قبلی خود با تروریست خواندن حزب‌الله،‌  این سازمان را دخیل در قاچاق مواد مخدر به مکزیک دانسته و اعلام می‌دارد: «حزب‌الله با کارتل‌های مواد مخدر مکزیک در امتداد مرز قابل نفوذ جنوب آمریکا ارتباط برقرار کرده است.»

این شبکه به نقل از خوزه کاردناس، از مقامات دولت اسبق بوش و مجریان کنونی طرح چشم‌انداز آمریکا، می‌افزاید: «حزب‌الله از سال‌های قبل در قاچاق مواد مخدر در نیم‌کره غربی دخالت داشته است. اما این تجارت چنان پرسود بوده که آنها تصمیم گرفته‌اند تا از هر فرصتی برای گسترش آن استفاده نمایند.»

بر اساس ادعاهای سی‌بی‌ان، ایران در آمریکای جنوبی دست به جذب نیرو برای حزب‌الله و ارسال آنها به قم برای آموزش زده و سپس آنها را برای انجام مأموریت مجدداً به منطقه اعزام می‌دارد. کاردناس در گفتگو با سی‌بی‌ان گفت: «یک مسیر مشخص وجود دارد. وقتی که کسی برای آنها بسیار جذاب باشد، وی را برای آموزش علوم دینی به ایران اعزام می‌کنند. این افراد برای تحصیل علوم دینی از آمریکای لاتین، به شهر مقدس قم در ایران فرستاده شده، و پس از بازگشت این آموزه‌ها را در جوامع محلی منتشر می‌نمایند.»

سی‌بی‌ان در نهایت هدف ایران از انجام کارهای مختلف در آمریکای لاتین را این چنین بیان می‌دارد: «ایران یک هدف ساده را تعقیب می‌کند: ایجاد شبکه‌ای در منطقه که بتواند در صورت لزوم به طور مستقیم به آمریکا ضربه بزند.»

1390/10/01 :: 11:59
آخرین مطالب
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 560333
امکانات دیگر
کدهای جانبی شما
کلیه حقوق این وبلاگ برای فتنه اخر محفوظ است