فتنه اخر
فتنه اخر
به سایت ما خوش آمدید
هفته گذشته در فرهنگسرای نیاوران نمایشگاهی با موضوع "مد و مانتوی اسلامی" برگزار شد؛ الگوهایی محدود ارایه شده بود که هیچ نشانی از هویت اسلامی نداشت و حجاب برتر نیز تنها مفقوده این نمایشگاه بود.

مشرق- هفته گذشته در فرهنگسرای نیاوران نمایشگاهی با موضوع "مد و مانتوی اسلامی" برگزار گردید که طراحان زیادى در آن، برای ارایه آخرین دستاوردهای خود در زمینه طراحی لباس و مد با نگاه اسلام، شرکت کرده بودند.

از یک نمایشگاه مد اسلامی چه انتظاری می توان داشت؟ پاسخ روشن است.

اما آنچه که باز دیدکنندگان شاهد آن بودند الگوهایی محدود بود که اگر کسی از عنوان نمایشگاه اطلاعی نداشت؛ بدون شک گمان می کرد به یک فروشگاه متعارف لباس رفته است که هیچ نشانی از هویت اسلامی ندارد.

با برگزاری این قبیل نمایشگاه ها در کشوری اسلامی، انتظار می رود طرح هایی ارایه شود که حجاب اسلامی را به درستی معرفی کند و دراین وانفسا، بابی نو را پیش چشم مشتاقان حجاب بگشاید. اما عمده آنچه که تحت عنوان طرح های مد اسلامی ارایه شده بود مانتوهایی کوتاه بود که آن ها را این روزها در همه جا می توان یافت.

مراد از چنین نگاهی به این نمایشگاه؛ نفی نمایشگاه مُد اسلامی نیست؛ چرا که "تنوع در عین وحدت" نه تنها مذموم اسلام نیست که حتی هنر اسلامی را باید در آن جست.

اما مهم تر از همه اینکه مسلماً مخاطبان این نمایشگاه کسانى هستند که اسلامی بودن، چنگاویزی است که آنها را به تماشا کشانده، اما دریغ از یک چادر! حجاب برتر تنها مفقوده این نمایشگاه بود.

یکی از بازدید کنندگان می گفت:

"اینجا هیچ خبرى از چادر نیست؛ لابد از فردا همه باید مانتویى بشیم ...!"

خودتان قضاوت کنید:


1390/09/06 :: 11:20
آخرین مطالب
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 560333
امکانات دیگر
کدهای جانبی شما
کلیه حقوق این وبلاگ برای فتنه اخر محفوظ است